| Joaca123 a întrebat:

Am 13 ani si 143 cm, cum pot sa mai cresc. (am facut basket de 2 ani si inot de 4 ani).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e ceva mostenit de la parinti, continua sa faci sport, pana la varsta de 18 ani, cand dezvoltarea ta se opreste, ai sa tot cresti, nu-ti fa griji!

2 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Ai să tot crești de-aici încolo, cam până pe la 19-20 de ani, mai ales dacă ai părinți înalți/ rude înalte. Continuă să faci sport, deoarece te va ajuta mult să te dezvolți armonios și să fii sănătos și suplu.
Felicitări pentru sporturile frumoase pe care le faci!

| Joaca123 explică:

Dar ce vreau sa știu niște exerciții sau vitamine care m-ar putea ajuta.