| Roby_Pytyku_1999 a întrebat:

:Cum pot sa cresc in inaltime mai repede :
Inafara sa fac basket, inot etc
vreau sa cresc cel putin cu 5 cm plzz va rog

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Salut, ca sa cresti in inaltime trebuie sa te si odihnesti si sa ai grija la alimentatie. E bine sa faci si sport(alergat, sarit coarda). Depinde si de geneticul tau.
Nu trebuie sa te duci la terenul de baschet pentru asta, important este saritul cat mai sus, nu sa bagi mingea in cos.
Iti poti pune ceva rotund intr-un pom si sa sari. Sau la un pom(sau ceva inalt) incerci sa sari cat mai sus pentru a-l atinge. Am inteles ca este bun si alergatul si tractiunile si sa stai intins la bara. Evita exercitiile care iti afecteaza coloana sau ridicarea greutatilor prea mari.
Acum depinde si de varsta ta, si mai ales de genetic. Daca ai tai au 1, 70si cv si 1.90 si tu ai 12 ani, sa nu te astepti sa ai 1.80 si invers, daca sunt scunzi sa nu te astepti sa fii foarte inalt. Dar pentru cativa cm, sportul, odihna, alimentatia ajuta

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa adresezi aceeasi intrebare de 1000 de ori! Nu suntem chiori!

| VyrusEleven a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa joci baschet

| Roby_Pytyku_1999 explică (pentru VyrusEleven):

Stiu dar nu am buget si stau si la Tara crying
Alta solutie

| GaByScream a răspuns:

Manca sanatos

| StEfyOrOs12999 a răspuns:

M-ai bine astepti sa cresti... decat sa cauti solutii sa te inalti, pentru ca daca te fortezi sa te inalti te vor durea mushii si oasele... sad Asteapta