| pip a întrebat:

Am 13 ani si 8 luni, care este greutatea "ideala" pentru. inaltimea 1.72. Eu am 55 kg. Este bine sau mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justm3 a răspuns:

Doamne eu am 1.68 si 55 kg si mi se spune ca sunt slaba si tine cont am 21 de ani si u k esti asa micuta vr sa my slabesti? la inaltimea ta?:O doamneee...eu nu am tinut o dieta never si voi care acum snteti in crestere in niciun caz nu ar trebui sa va ganditi la asta. mananca doar sanatos si atat...

22 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ce? laughing pune mana si ingrasa-te!
inscriete-la pe la modelling.sigur, te vor primi asti.

| emima a răspuns:

Pip nu stiu ce saty spun cred ca e prea mult pentru ca ai 13 ani eu am 53 kg la 17 ani nu stiu consulta si alte pareri

| BUBULINA a răspuns:

Ce darq sa mai slabesti?
din oase?

| BUBULINA a răspuns:

Adevaru este ca la 13 ani nah ce vor fetele
sa slabesca, sex cica e la moda
altceva nu vor
fetelorrrrrrrr
nici nu va crescut sani, parul pubian si deja va ganditi la asa ceva
eu zic sa pui mana sa slabesti daca nu te mai place colegu de banca? valeuuu
eu la varsta voastra citeam, ma preocupau lucruri cu adevart folositoare
vai de generatia asta

| alexdop21 a răspuns:

Nu exista greutate ideala pentru varsta ta stai linistit/a si vezi-ti de copilarie

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Esti f slaba, daca mai slabesti o sa devi anorexica.mai bine intrebai daca te mai ingras. Pune mana si ingrasete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabeste-ne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să suferi de anorexie, pune mâna și mai slăbește vreo 20 de kilograme?!? Oare ai mai putea să mai mergi?
Ești foarte bine pentru vârsta ta.
Te apropi de perioada pubertății și poți să te mai îngrași sau să staționezi ori chiar să mai slăbești un pic.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Justm3... nu stiu cum poti fi slaba la 55 kg si 1.68.dar in sfarsit. pip. in primul rand esti fata sau baiat? daca esti baiat ...ai cam putine kg... daca esti fata...sa zicem ca e ok... depinde cum sunt distribuite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 13 ani si am 42 de kg:o acum un an am vrut sa slabesc sh chiar am slabit da ma infometam si normal asta nu e prea bine. dar mam vazut poorma in ce hal aratam sh mam push pe ingrasat iar si ma simt mult mai bine pe bune :X deci sfatul meu e ingrasate :X:X sh fa te dubla daca potiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ai pootine kg ingrasate pana la 60 si e ok ...eu am aceeasi varsta si aceeasi inaltime si am 68 si vreau sa ajung la 60. dar nu e bine infomeATERA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani si 8 luni am 55 kg. inaltimea de 1. 60 - c-am asa nu stiu exact...si sunt un pic cam plinut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o greutate ideala crede-ma.Eu am 1. 68 si 52 kg si sunt extrem de multumita de mine asa cum sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frate din contra trebuie sa mai pui ceva pe tine.eu am 12 ani jumate, 1, 70 inaltime si am 63 kg si se vede ca sunt bine facut pentru varsta mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paai eu cred ca e bine da si eu tot 13 am si sunt mai scunda am 1, 60 rolling on the floor...esti cam inalta eu am 43 de kile si arat bine da sunt cam stresata sa nu ma mai ingras cred ca tu arati bine nu ii asculta in nici un caz nu trebuie sa te mai ingrasiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba frate u nu esti normal eu am 1, 58, 51 de kg si 13 ani jumate si incerc sa slabesc. Dar u din ce sa slabesti din oase lasa-l dq de slabit u nu esti normal vrei sa fi schizofrenic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata cum naiba sa mai slabesti? dupa unele metode de ati calcula greutatea ar trebui sa ai cu 10 sub nr de cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ingrasate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este perfect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pip. nu stiu ce sati zic eu am 46 kg la 13 ani si 4 luni...sii inaltime 1. 66

| yoko4steaua a răspuns:

Relax, it's ok. ツツ

| adina_3413 a răspuns:

Eu cred ca arata destul de bine la inaltimea ei.care vor sa slabeasca trebuie doar sa manance sanatos si cu porti mai mici ca de obicei. Faceti sport cat mai mult. Daca aveti intrebari va raspund cu placere.Eu am 17 ani, 52 de kg si 1.66 uni zic ca arat fff bine alti zic sa ma ingras.Eu sunt multumita si chiar sanatoasa. Ceau