| SergiuHERE a întrebat:

Am 13 ani, 1.72 si am 72-73 de kg si totusi ma simt cam plinut pentru ca am picioarele cam groase si putina burta... care ar fi greutatea ideala la inaltimea mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TPUuser199 a răspuns:

Sincer ma mira inaltimea laughing la 13 ani 1.72 este cv O.o. Cum a spus si PureCherry 'se calculeaza cu 10 mai putin decat inaltimea'.Dar stai linistit ca nu-i ceva rau daca esti mai plinutwinking

3 răspunsuri:
| Alexstrasza a răspuns:

Ai 13 ani, masa musculara nu iti este dezvoltata, faptul ca te simti cam plinut nu ar trebui sa te afecteze, inca te dezvolti, ca esti adolescent, cateva kilograme in plus nu te incurca cu nimic, crede-ma.

| andrei1237 a răspuns:

Ar trebui sa ai cam 62 de kilograme.

| PureCherry a răspuns:

Ar trebuii sa ai 62-63 kg, de obicei se calculeaza cu 10 mai putin decat inaltimea.

O seara frumoasa.