| Elenutzaelena a întrebat:

AM 13 ani un metru 64 si 54 kilograme...sunt grasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Nu, nu esti! Ai o greutate perfect normala pentru inaltimea ta

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti grasă :)

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 3 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| MrsVamp a răspuns:

Eu nu cred ca esti. Esti potrivita, nu trebuie sa fie nici anexorica ca unele modele rolling on the floor
bafta.