| Elenutzaelena a întrebat:

Am un metru 59 si 55 de kilograme eu zic ca sunt grasa asa e?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din punct de vedere stintific este o anumita greutate functie de varsta, sex si inaltime. Uite si pe aici: http://www.calcule.ro/Sanatate-Greutate-Ideala/Inaltime-sex-varsta.aspx

| BiuL a răspuns:

Nu esti grasa, esti ok. Totusi ai arata mai bine (ca se poarta slabanoagele) cu vreo 5 kg in minus.

| OldSoul a răspuns:

Depinde si de varsta pe care o ai.

| cristinela4 a răspuns:

Nu ești grasă!

| ZuzulinaZoe1993 a răspuns:

Doamne, încetați cu porcăriile astea -_-.
Nu ești grasă, Jesus! Ești okay.
am o întrebare: Te apleci când îți legi șireturile? *nu, nu e o întrebare în batjocoră și te rog frumos să răspunzi serios big grin *

| bombonika1799 a răspuns:

Din cate stiu daca ai 1, 59 ar trebui sa ai in jur de 49 de kg, se ia cu 10 mai putin decat inaltimea happy