| koool a întrebat:

Am 14 ani, 1.70 si ceva, 65 de kilograme.
Nam cum sa slabesc, innebunesc, mananc normal. Seara, merg la alergat o ies cu rolele; cum am acces la piscina, inothappy, fac exercitii de burta, cam atat.

Mie rusine la plaja, ca mi se vede burta, grasimeaa!

Stie activitati, va rog ajutatimi, vreauu sa slabesccccccc.

p. s: vreau sa stiti ca is in spania si la mare, activitati pe la mare, ce va iese prin cap scrieti.

funditaaa-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adda_2262 a răspuns:

Incearca sa alergi dimineata pe plaja.Am auzit ca dimineata se ard mai multe grasimi decat seara, incearca sa mananci mai multe salate, nu vreau sa zic sa treci acum pe regim special care ar include numai spanac sau chestii de genu(eu le numesc frunze fierte) dar sa inlocuiesti cina cu o salata macar de 2 ori pe saptamana chiar cred ca ar ajutahappy

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Http://www.mypyramid.gov/
pe site-ul asta gasesti cam din ce ar trebui sa constituie meniul tau zilnic.
Ai grija cu consumul de sare si sucuri, elimina sucurile in totalitate (in afara de cele facute la storcator, din 100% fructe&legume).
Lebenita, varza (si suc de varza), radacinoase (morcov, patrunjel s. a.), paine neagra, lapte fara grasimi sau cu putine grasimi,
Incearca si elimina din orice consumi zahar si grasimi, nu consuma prajeli. Inlocuieste carnea de porc cu cea de pui, nu manca pielita de la carnea de pui. Inlocuieste grasimile saturate din alimentatie cu cele nesaturate (gasesti astea in seminte, nuci, peste oceanic).
Aici ai rezultatul pentru varsta, greutatea si inaltimea ta, greutatea ta este normala dupa calculul asta:
http://www.mypyramid.gov/......sults.html

| alexutu001 a răspuns:

Salut, uite cum stau lucrurile grasimea din zona abdominala se elimina foarte greu, in afara de exercitiile pe care le faci incearca sa mananci mai echilibrat si asa cum a zis si Nirvanna apuca-te de o dieta dar sa nu fie prea drastica si pentru a slabi iti trebuie multa rabdare.Sanatate!

| BRoxana a răspuns:

Nopi ma, daca faci toate astea zilnic si *** ASTEAPTA! in curand o sa se vada rezultatele, ai sa vezi, apuca-te de o dieta, asteapta rezultatele pentru ca nu poti face sport o zii si gata apucate de tot si nea!

| tudorr a răspuns:

Infasoara-ti in jurul corpului(unde ai grasime)o folie dinaia cu care acoperi mancarea si dupa aia du-te la alergat. O sa vezi rezultate dupa 1 saptamana.