| AlinaAbc0598694 a întrebat:

Helppp! Buna, am 12 ani si am 160 cm si 54 de kg, as vrea sa mai slabesc 3-4-5 kg pana pe 22 iunie, cand plec cu colegii si mai multi copii din scoala in Grecia, si nu vreau sa vada cat de grasa sunt..adica asa cand port haine port mai largute si nu prea se vede,dar la plaja o sa mi se vada burta si suncile, si nu vreau, ce ar trebui sa fac in fiecare zi? Ce sa nu mananc/ce sa mananc? Ce exercitii sa fac? Cat timp sa alerg pe zi..si mama mea are o bicicleta de alergat..adica pot face pe ea :d Cat ar trebui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AaAaAaAaAaA a răspuns:

Aooleeuuu fratee...
la 12 ani ce vrei sa faci? sa ti diete?
a am o idee. mananca 2 morcovi pe zi si bea 2 pahare de apa. cel mai bine big grin o sa slabestii. sti cum?
hai frate. du-te invartindu-te in grecia. sau unde teoi mai duce cu tot neamu tau happy

| AaAaAaAaAaA a răspuns:

Du-te alearga in parc. adica daca poti merge in grecia pe banii parintilor "big grin cred ca iti permit si ei sa iti dea ceva bani. poate faci o operatie cv/hee hee tu stii, ca daca vrei la 12 ani sa slabesti si iti faci probleme din astea... ha. cam greu laughing
Du-te mai bine la scoala si invata :*

| AlinaAbc0598694 explică (pentru AaAaAaAaAaA):

De fapt nu pe banii parintilor, merg pentru meritele mele la scoala, din toata scoala merg doar 20 de copii ( cei mai buni)

| babe100 a răspuns:

Fa mult sport si nu manca prostii gen chipsuri si cine stie ce dulciuri. Incearca sa te lasi de chestiile astea. Alea ingrasa cel mai tare. Documenteaza-te si de pe net. Poti manca multe fructe, iaurturi etc. Si incearca sa nu mananci seara.

| blackbuttefly a răspuns:

Sa nu te mai indopi atata!

| TraDeMaDe a răspuns:

Pai... du-te la sala. la Kangoo Jumps! acolo slabesti 10 kalori pe minut! 600 calori pe ora! slabesti ff repede! despre mancat. nu manca dupa ora 6 seara. pana la ora 11 poti manca ce vrei dar nu in abuz! supe. pui rumenit. salate....NU CARNE DE PORk/Vita Doar PUI! Si multa miscare!