| Cristy97 a întrebat:

Am 14 ani si am hernie inghinala, ati putea sa imi dati niste sfaturi.
Dar nu vreau sa ma operez.
Exista ceva care sa o faca sa dispara?
Mentionez ca nu am dureri cred ca a aparut din vina sportului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te duci la doctor

4 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

E bine totusi sa mergi la un consult medical.Cu asa ceva nu e de joaca, pot aparea complicatii daca nu ai grija.

| deeeeeebora a răspuns:

Poti purta un fel de curea speciala pentru acest lucru.incearca o luna, daca nu observi inbunatatiri opereaza-te:este una din cele mai simple operatii.fratele meu a fost operat

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Depinde acum daca s-a umflat rau trebuie sa te operezi dar daca s-a umflat putin nu e nevoie se fac tratamente foarte bune tatal meu a scapat in 2 luni de hernie dar a fost foarte greu a avut un tratament aproape la fel ca cel de reumatism bai reci de -20 de grade iti dai seama dar se folosesc curele speciale si pastile

| Cristy97 explică:

Nu stiu ce s-a intamplat dar unflatura mi-a disparut si acum nu mai apare deloc dar locul in care aparea pare ca e un pic mai moale dar oricum am sa ma duc la medic sa vad ce s-a intamplat