| RazvanMihai324 a întrebat:

Am 14 ani si de 2 luni am observat la testiculul stang o dilatare a unei vene, nu stiu cum sa explic, mi-a aparut un chist. Cel stang pare a fi mai moale decat cel drept cand se lasa in jos testiculele, e ceva normal? Vreau sa stiu daca ati avut sau daca este normal si trece de la sine FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să le spui părinților tăi, chiar daca iti este mai greu. Si iti va fi mai ușor să o faci dacă nu stai prea mult pe gânduri.
Medicul de familie iti va da trimitere la consult. După părerea mea vă va costa doar transportul.
Curaj!

| xerxes1 a răspuns:

Trece cu operatie de varicocel.
Te duci la medicul de familie sa-ti dea trimitere la chirurg, nu ai ce cauta la urolog.

| Mircea049202 a răspuns:

E bine sa mergi la un medic Urolog fara sa te sperii. Nu este normal așa ceva, oricum e bine sa nu lași sa treacă timp ca dupa aceea poate fi ceva mai grav de care o sa'ți para rău. Noroc!