| CarlosBogdan17 a întrebat:

Sunt disperat, am o problema mare.De ceva timp am observat ca testiculul stang e mai lasat decat cel drept, dar acum 2 saptamani m`a durut toata partea de jos, adica testiculele si partea de jos a burtii.Nu stiu daca am ceva, dar am mai citit pe net si am dat de cancer si sunt disperat. Spuneti ce am? Fara glume va rog frumos.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Aaa sti ce!? lasa-le in pace si nu le mai stresa ca toti avem cate o biluta mai lasata decat cealalta! daca le vei tot irita chiar o sa te imbolnavesti pentru ca sunt sensibile intr-adevar! durerea sub burta poate avea legatura cu testicolele daca cumva te-ai lovit sau te-ai tot pipait dat fiind ca erai nelinistit. de cancer nici vorba! deci : stai linistit ca toti le avem la fel! ca tine!

| BiuL a răspuns:

Poate-i hernie inghinala. du-te la medic. nu cred ca e cancer ala nu apare dintr-o data si ar trebui sa ai si alte simptome.

| vangaelis a răspuns:

Posibil sa ai hernie inghinala sau torsiune de testicol dar nu bag mana in foc. Ca sa ai cancer trebuie testicolul sa fie mare, umflat tare. du-te la medic!

| zuzualina a răspuns:

Eh, rămâi numai cu unul laughing

Un control medical te-ar ajuta... nu ştiu cum ai ajuns tu la concluzia asta...

| Gabitzu246 a răspuns:

Nu crede tot ceea ce vezi pe net, este foarte normal sa fie unul mai jos si altul mai sus, in legatura cu durerea poata ca te-ai lovit la el, oricum numa doctoru iti poate spune ce ai.big grin Multa sanatate

| george232323 a răspuns:

Nu stiu...Fa-ti niste analize...sad