| Mocanu_Vladik_2002 a întrebat:

Am 14 ani tot mă uit ca un testicul este mai mic decât celălalt. Sunt puțin mai slab dezvoltat si daca trebuie penisul îl am de 10 cm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E perfect normal ca un testicol sa fie putin mai mic decat celalalt la fel cum e perfect normal ca unul sa fie putin mai ridicat decat celalalt. Nu conteaza care. Doar daca diferenta dintre cele doua testicole e considerabila, foarte mare atunci se pun probleme si ar trebui sa vezi un medic.
Penisul are si el dimensiuni normale varstei.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dupa cum s-a spus de nenumarate ori pe acest site, organele perechi nu sunt niciodata egale, iar diferenta poate fi mare. Testiculele trebuie sa fie complet coborate in scrot, nu egale.

| Annamaria21 a răspuns:

Pana si un picior il avem mai mic decat celalalt, la fel si cu mâinile, nu e ceva anormal