| Bianca_3121 a întrebat:

Am 15 ani si inaltimea de 1, 60, pana la 18 ani pot sa maio cresc cel putin 10 cm? Tatal meu este foarte inalt iar mama inaltime medie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sigur se va intampla acest lucru, pentru ca in general fetele seamana mai mult cu tatii lor.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ai sanse. Mai ales daca faci sport (inot, baschet, volei), manaci sanatos, dormi cel putin 8 ore pe noapte...
Succes! Numai bine!

P. S. poate, nu chiar 10 cm, dar 3-5 tot o sa cresti.

| lovefan a răspuns:

Buna. Eu stiu ca oamenii cresc pana la varsta de 20 de ani, deci mai ai destul timp. Acum nu stiu daca o sa cresti chiar 10 cm, dar de crescut sigur mai cresti. Te sfatuiesc sa practici un sport si sa ai o alimentatie sanatoasa, iar restul vine de la sine. Nu te ingrijora, eu zic ca sa ai la 15 ani 1, 60 e foarte bine, nu e nevoie sa devii fotomodel.

| Agradável a răspuns:

Fetele cresc pana la 14 ani... poate ai putea 2 3 cm dar mai mult nu cred thinking

| meooooow a răspuns:

Si tatal meu este inalt iar mama tot de inaltime medie, eu am 1. 73 deci cu siguranta ca o sa mai cresti

| razvan1305 a răspuns:

De crescut ori cum cresti macar vreo 5 cm, ioti recomand sa te apuci de un sport ca sa te dezvolti bine si ai sa si cresti stai calma. Nu trebuie sa te ingrijorezi daca esti dezvoltata bine iti pui un toc si totu e rezolvat

| nicoletaaditza a răspuns:

Sigur se va intampla acest lucru