| spaimaspaima a întrebat:

Am 16 ani, nu fumez, nu beau fac doar sport. acu o saptamana m`a luat niste dureri de piept mai exact legiunea sternala, am zis sa nu astept si sa merg la dr. de familie. El mi-a zis ca este nevralgie intercostala in gandu meu am zis ca nu-i asa grav. Am loat tratament si inca mai ma doare putin, acuma mi-a scris medicu niste pastile care se numesc Arnica si antiinflamator din durerea a mai disparut dar mai simt niste junghiuri mici cand ma misc, intrebarea mea e in felu urmator : Daca mai pot sa fac sport ca inainte dupa ce imi trece durerea de tot sau trebuie sa o iau mai incet cu exercitile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Poti continua ca inainte dar fa pauze daca incepe sa te doara din nou.

| Alin_Cristea_1999 a răspuns:

Poti sa continui sa faci sport dar cand simti ca te doare sa te opresti vreo 10 min dupa care poti continua