| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!

am 16 ani si mi-e frica.

am niste dureri de spate mici,si prin zona burti cateodata,si prin zona plamanilor,nu am vanatai,oboseala extreme, si mi-e frica sa nu am leucemie? ma duc marti sa imi fac anlize de sange dar mi-e frica tot am durerile astea fara localizare, in neam nu am fost cazuri la mama tata sau la bunici, poate fi va rog? dati-mi id sa mai vb ca sa ma linisteasca cineva, si niste dureri osoase cateodata, durerile nu sunt mari ba chiar mici dar mie mi-e frica
am fost la doctor si a zis ca la plamani nu se aude nimica de aia ma ingrijoreaza durerile de spate, pentru ca am citit un caz pe internet cu leucemie ca a inceput sa aiba dureri de spate si mi-e frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Poate ai piatra la rinichi.ai putea sa te duci la ecograf.
Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sanatate dar frate ai pus intrebarea asta de vreo 10 intrebari.

| Apocaliptic a răspuns:

Eu nu stiu ce sa iti spun, ca sunt multe alte boli cu problema asta(eu, de exemplu, am avut problema asta inainte sa am pneumonie).

Daca as fi in locul tau m-as duce la un spital, i-as spune unui doctor ce mi se intampla, mi-ar face niste analize si/sau radiografii si mi-ar spune ce am+diagnostic/internare.

Hai sa iti zic o chestie legata de Dumnezeu.
Era o data un copil de 16 ani care avea o boala.Doctorii nu stiau de acea boala!
El trebuia sa stea numai in perfuzii si in spital pana la batranete... Bunica lui se ruga mai in fiecare zi pentru el si plangeaa foarte mult.Intr-o zi, peste mai mult timp, apare o femeie care se uita la acel copil cum se chinuia in pat si pe urma a vorbit cu bunica lui care statea acolo:
-Este nepotul dumneavoastra?
-Da.De ce?
-Si copilul meu a avut aceasta boala si cand i-am dat medicamentul acesta i-a trecut.
-Vaaai,multumeesc foarte mult.
Si dupa o clipire,bunica, nu a mai vazut femeia(era un inger, spune ea).
Copilul acum e mare, sanatos si o duce bine.[Bunica aceea este o batranica dintr-un sat, ea mi-a spus despre nepotul ei]

Ce vreau sa spun este ca exista cate un leac pentru orice atata timp cat ai credinta in Dumnezeu, asa ca nu-ti fie frica de vreo boala.
Alti oameni au scapat de cancer la inima!
Sa stii ca exista si dureri de crestere.
Dar cred ca ai un inceput de pneumonie totusi.
Vrei idul meu?
hmallsecret

| Di_Robitza_1991 a răspuns:

Ia un nospa poate ai spasme nu stiu daca ti-am fost de as dar incearca

| Alex2014 a răspuns:

Fumezi? Bei energizante ceva? Daca da, La ficat e din cauza energizantelor!

| AlexPricop a răspuns:

S-ar putea sa ai TBC= Tuberculoza?!