| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani nu fumez nu beau.
ma confrunt cu o problema cred eu grava.
am niste dureri de spate care dispar tuse de 2 luni numai la aer cand incept sa alerg,si parca am si dureri osoase la incheieturi inspre cot, si simt niste dureri cand fac efort prin zona burti in spate toate durerile astea sunt foarte mici dar sunt si ma ingrijoreaza. poate fi leucemie? nu am avut neamuri cu asa ceva mama tata nici bunici ce poate fi? va rog marti imi fac analize si sunt disperat mie fff frica.
durerile sunt si prin mijloc cateodata si prin zona plamanilor dar trec singure va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt micile dureri pe care le simte fiecare dintre noi din cauza pozitiei, a efortului, a muncii, a sportului, a curentului, a frigului. Exacerbate de o mare ipohondrie si de foarte foarte mult timp liber

| doctorandus a răspuns:

Daca vrei sa fii sigur ca n-ai leucemie fa-ti analiza sangelui. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-e frica sa nu am boala nu de analize

| aly19223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg... oricine ar fi speriat daca ar fi in locul tau... in fine, o sa afli marti daca ai ceva dar eu una nu cred, adica am vazut o groaza de oameni cu dureri din astea care si-au facut analize si nu au avut nicio boala grava.

| aly19223 a răspuns:

laughing Te spreii degeaba! Asta e din cauza ca tea prins curentul adica ai dormit cu geamul deschis, sau usa ori ai stat in fata unui ventilator sau ai dormit pe jos. Totusi e bine sa iti faci anlize, chiar daca iti e frica, sunt doar niste analize pana la urma nimeni nu moare din astalaughing Adevarul este ca si mie imi este foarte frica de analize nu suport doctoriilaughing