| Anonimul69699 a întrebat:

Am 16 ani si am fumat Marijuana acum 5 luni, 3-4 fumuri si de atunci am fumat, ocazional, 2-3-4 ori pe saptamana cate 3-4 fumuri, mai fumam si cate 3-4 fumuri din 2-3-4 cuie.Am inceput sa fumez din ce in ce mai putin, la 1-2 la 2 sapt, si am fumat ultima data in 3 zile un cui si m-am lasat. In 10 Iulie vreau sa ma angajez, am imunitatea buna, beau 0, 5l lapte pe zi, mananc mezeluri si fac mult efort zilnic, daca merg la KFC sa ma angajez si o sa-mi ceara analize de sange, voi fi prins? Daca voi fi prins ce se va intampla? Nu sunt fumator de tigari doar marijuana, dar repet, m-am lasat.Dau funda, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Marijuana e un psihotrop. Se foloseste ca medicament in anumite maladii mintale. Aceasta modifica structura creierului. Este nociva pentru un organ sănătos. Risti sa ti pierzi sentimentele, cum se intampla in schizofrenie afectivă. De ce riști inutil? Nu ai senzatii de fericire fără droguri? Doar cei bolnavi stiu cat de greu e. Crede-ma, nu ai vrea sa ti pierzi emoțiile.

| Anonimul69699 explică (pentru Donsavas):

Sa iti spun ceva? Mi-am pierdut 50% din sentimente, majoritatea timpului sunt normal, nu prea rad si cam tot timpul trist, socializarea 0, prieteniile cu oamenii noi se distrug foarte repede, nu mai suport persoane noi in jurul meu, si nu prea stiu ce sa fac

| Donsavas a răspuns (pentru Anonimul69699):

Mergi la medic! Medicatia administrată cu prescripție te va normaliza. Respectă indicatiile medicale si vei avea si o viata sociala.

| seularts a răspuns:

Nu e panica man! Daca te-ai lasat nu ai de ce sa iti faci probleme. Eu zic sa iti faci probleme de ce mancare toxica o sa mananci la KFC!

| Anonimul69699 explică (pentru seularts):

Nu ii vorba ca m-am lasat, dar daca mi-am facut analiza si m-a prins, am fript-o

| seularts a răspuns (pentru Anonimul69699):

Organismul se cuarata singur dupa o perioada de o luna!