| Gabi1012005 a întrebat:

Salut am 13 ani si fumez. Nu fumez zilnic si fumez tigari slabe. Fumez 1 saptamana da, o saptamana nu. Sau o zi da, o zi nu... Oricum Sambata, Duminica si Luni nu fumez. Pe langa acest lucru beau si lapte.

Sunt afectat de tigari, daca fumez cum am zis mai sus si beau lapte?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Tigarile afecteaza si dantura, nu doar plamanii si circulatia.
Sincer, mai bine bei o bere.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti sa bei ce vrei tu ca nu te ajuta sa nu fii afectat de tigari, fumul nociv trece prin plamanii tai si cu fiecare tigara consumata iti umple corpul de toxine si iti inegresc plamanii.

| lilianaadelina a răspuns:

Da
putin dar da, iar consecintele le vei vedea in timp