| deew_7912 a întrebat:

Am 16 ani si am luat pojar sau pojarel, inca nu stiu ce este, ma voi duce la medic.Stiti ca acum este plin de bolile astea prin licee si scoli... Mi-au aparut bubite ieri pe la ora 3, seara aproape ca mi-au disparut ( erau doar urme de bubite),au ramas doar pe fata putin. Dimineata,dupa cateva minute dupa ce m-am trezit au aparut iar pe gat,piept, maini si cateva pe picioare si dupa putin timp au ramas doar urme din nou.Doar fata si gatul ma mananca putin pentru ca aici sunt mereu bubite.De ce se comporta asa boala? Nu am mai auzit la nimeni sa dispara si sa apara iar..Va rog frumos, vreau un raspuns :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totii oameni din intreaga lume au pojar mai des cand sunt mai mici alti fac mai tarziu la o varsta mai mare doar 1 data poti face nu te ingrijora nu este rau si eu am avut nu mai merge la scoala sau la liceu cateva zile o sa iti treaca.E adevarat ca te mananca rau nu te ingrijora nu-i nimic da ce tot dispar si apar e ceva rar da ca se intampla asa ceva nu prea am mai auzit sa se intample asa, doar ai grija de tine. Sper ca te-am ajutat! big grin happy Pa pa...

| Dana211 a răspuns:

Poate pentru ca este racoare in casa ele tind sa dispara. Baga-te in pat si vezi daca iti reapara pe tot corpul iar daca este asa atunci fa cumva sa stai cat mai mult la caldura.

| deew_7912 explică (pentru Dana211):

Nu pot sa stau in pat, ma duc la medicul de familie acum, sa vad ce imi zice.

| zahy a răspuns:

O fi vreo bubita Gog Cristian laughing. nici eu nu am mai auzit asa ceva

| mariusell a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te duci la medic, insa iti va zice sa tii regim(multe lichide, mai nesarat, fript, fiert.etc.) si sa faci repaos in casa timp de o saptamana! Daca te manaca rau i`ati mixtura mentolata sau fa`ti un dus cu apa calduta! Si eu am rubeola(pojar mic) si sunt in a4-a zii si aproape mi-au trecut mancarimile si bubitele!