| pearsonman a întrebat:

Am 16 peste o luna fac 17 ani.Merg de o luna la sala.
Am luat ceva supliment pentru sala., si s-a vazut o schimbar ein bine in forta in forme,, etc.As dori sa iau testosteron sau ceva stimulator de testosteron. Vreau sa stiu efectele secundare, riscurile efectele negative ale acestor produce:HEMo test, Animal TEST, Tribulus, Formadrol EXTReme(http://www.vitamass.net/......-170.html) Vreau sa am forme pana la vara si sa ma dezvolt mai mult.Va rog sa ma ajutati. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt de acord cu @Brigaela, cum să te dopezi așa, de placul să ai volum în mușchi și mai târziu să arăți ca un monstru și cu sănătatea în pioneze!
Crește consumul de proteine (200-300 de grame de carne în plus pe zi decât în mod obișnuit), consumă apă și forță în mușchi, nu volum gol!
Ai făcut o obsesie care te duce la pierzanie.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ti s-a urat cu binele? daca la varsta ta iei asemenea produse, in mod cert la varsta adulta te vei confrunta cu mari probleme de potenta si fertilitate. In plus, riscul tau de a face cancer de prostata la o varsta frageda va fi foarte mare (daca cordul rezista pana la varsta respectiva, desigur).
Medicul de medicina sportiva care iti supravegheaza dieta si tratamentul iti permite sa iei asa ceva la varsta ta si fara sa faci performanta de nivel modial?

| pearsonman explică (pentru Brigaela):

Nu vreau performanta mondiala doresc sa cresc repede, si doresc sa ma dezvolt mai mult,unde pot zice cas un pic dezamagit de mine., si doresc cresterea libidoului mai mult... daca as lua doar o luna doua, sunt pericole mari?

| Brigaela a răspuns (pentru pearsonman):

Cele de mai sus. Libidoul nu iti va creste, ci iti va scadea, evident. Produsii astia de testosteron sunt niste imitatii, care stimuleaza numai muschii si inhiba secretia de testosteron natural. Deci vei fi impotent, dar asta este o chestie la care renunti de buna-voie daca vrei muschi. Daca vroiai performanta mondiala, sa fii campion, sa faci bani multi din asta, poate merita sa renunti la potenta definitiv. dar asa, doar de amorul artei, nu merita. gandeste-te ca poate vei vrea in viitor sa ai o iubita si va fi greu sa accepti ca nu poti satisface o femeie niciodata

| Legiuitoarea a răspuns (pentru pearsonman):

Bună.
Sunt de acord cu @Brigaela, cum să te dopezi așa, de placul să ai volum în mușchi și mai târziu să arăți ca un monstru și cu sănătatea în pioneze!
Crește consumul de proteine (200-300 de grame de carne în plus pe zi decât în mod obișnuit), consumă apă și forță în mușchi, nu volum gol!
Ai făcut o obsesie care te duce la pierzanie.
Pa, pa.

| Justmed a răspuns:

Nu inteleg de ce tinerii se umfla cu vitmine. suplimente pentru a-si distruge organismul, ma rog asta e!

| Veme a răspuns:

Bravo! Buna decizie! Nu lua doar tu testosteron, dar sfatuieste-ti cat mai multi prieteni sa faca acelasi lucru. Testosteronul in mod normal este produs de testicul dar daca apare in sange o concentratie mare testiculul nu mai produce si se invata ca este normal sa nu mai produca. In felul asta nu doar ca ti se va micsora penisul dar vei deveni si impotent si sigur prietena care ti s-ar fi cuvenit te va parasi fugind cu picioarele pe langa urechi. Cu cat mai multi baieti aleg "calea impotentei" cu atat mai multe fete disponibile. E ok. Imi plac oamenii cu viziune ca tine. Voi claditi o lume mai buna. Unde mai pui ca daca indraznesti sa te lasi de testosteron ti se vor flescai si muschii astfel incat cel mai bun vomitiv din lume va fi o poza cu tine dezbracat. Arnold a facut acelasi lucru si si-a facut transplant de ficat. Tu nu-ti vei permite, asa ca la 45 de ani iti vei lua "la revedere" de la aceasta lume. Ce sa-ti mai spun? Urmeaza-ti "visul"!

| stefanradu a răspuns:

Salut Pearsonman,
Gasesti mai multe despre testosteron, si cum iti poti creste natural nivelul testosteronului din corp, aici:
http://hunkbody.ro/......ii-fizice/
spor!