| Siderman_Alexandru_1998 a întrebat:

Am 16 si sufar de Asperger stiu am fost la psihologi de la 4 ani si am ajuns la varsta astasi tot nu stiu cu sa am prieteni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să ai prieteni nu e un lucru pe care trebuie să îl știi ci trebuie să găsești persoane care să te accepte pentru ceea ce ești și să fie cât de cât pe aceeași undă cu tine.

| SkyPilot a răspuns:

Daca psihologul nu te poate ajuta, noi cei de-aici cu atat mai putin.