| Jhfgjjkj a întrebat:

Cine imi face un regim alimentar sanatos? Vreau sa ma apuc de sala si am si cateva cosuri in trecere.Am 19 ani. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

O alimentatie sanatoasa inseamna,multe legume,fructe,carne de peste,pui,vita,porc, grasimi ca avocado,slanina,untura,se evita sucurile carbogazoase, dulciurile,fast food, produsele de patiserie, pizza, mezelurile, se recomanda 8 ore de somn, 6 pahare de apa, daca bagi culturism ai nevoie de o dieta bogata in proteine, 1, 6 grame per kg, o pers de 70 de kg =112 grame de proteine, proteinele pot fii de origine animale sau vegetariena ambele conteaza in mod egal, conteaza sa vezi de un program bun
https://www.muscleboom.ro/......ncepatori/
https://www.youtube.com/results?search_query=angel+fitnes+culturism
recomand