| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si am penisul decalotat complet. Problema este ca nu il pot recalota. nu pot pune pielea inapoi pe capul penisului. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Ce ai facut wa? happy ai dat la laba pana ai rupt ata? ti-a curs sange, o durut?

| untu a răspuns (pentru DryIce):

De ce scrii prostii? De ce il judeci aiurea asa?

| MedRex a răspuns:

Se numește parafimoză și trebuie să te vadă un chirurg pediatric (asta e până la 18 ani). 99% se rezolvă chirurgical.

| Al3rT a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Cand ai fost mic cel mai probabil ai avut o operatie pentru eliminarea preputului (atei penisului).

| Ecbert a răspuns (pentru Al3rT):

E prima data cand mi se intampla. nu am avut niciodata, decat acum, penisul decalotat complet

| Al3rT a răspuns (pentru Ecbert):

Ai avut contact sexual sau ceva?

| Ecbert a răspuns (pentru Al3rT):

Nu

| Al3rT a răspuns (pentru Ecbert):

Incearca sa consulti un medic fara sa te simti rusinat. Iti va explica el cauzele problemei.

| Vali241 a răspuns:

Du-te la doctor