| anonim_4396 a întrebat:

Am 170 si 88 de kg si de cateva luni am devenit obsedata de greutatea mea, nu din motiv pentru ca sotul nu ma place, nu e asta, el zice ca arat bine, ci nu ma simt eu bine in pielea mea.De o saptamana si jumatate vomit zi de zi de 2-3 ori pe zi, sau cel putin o data, la inceput, acum vreo 3 saptamana. vomitam cam la 3 zile, dar vad ca de un timp zi de zi.De gravida, nu sunt stiu sigur, oare sa am inceput de bulimie? Am si facut exercitii fizice de 1 luna, am slabit ceva, oricum incap acum in pantalonii din noiebrie, ca apoi m-am mai ingrasat, dar eu tot nu sunt multumita. ce sfat imi dati?
Eu chiar sunt obsedata in felul in care arat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai bulimie severa, nu inceput de bulimie. Vomiti atat de des incat sigur ai deja leziuni pe esofag si deficite proteice. E cazul sa mergi urgent la un medic specialist pe boli de nutritie, fiindca situatia este foarte foarte serioasa.

| gabimaris a răspuns:

Ai grija ce mananci si du-te de urgenta la un medic, s-ar putea sa ai serioase probleme de sanatate, sa nu fie tocmai ok felul in care se produce digestia si asta poate sa aiba nenumarate cauze! Oricum, ceva nu este in regula!

| elvisedy a răspuns:

Foloseste clean 9. Ai sa ai rezultate sigure si o sa te mentii si sanatoasa.

| crystal123 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te concentrezi asupra altor aspecte ale personalitatii tale. poate ca nu ai o silueta de invidiat, dar in schimb poti avea alte calitati. vomitand nu slabesti atatea kg, crede-ma!

| roseberry a răspuns:

Ai deja bulimie, asa te distrugi, daca mergi la un nutritionist o sa fii in echilibru psihic si alimentar, o sa iti dea reteta personalizata, o sa slabesti treptat si nu mai pui kg la loc, trebuie sa ai rabdare, vointa si incredere in tin, asa nu ajungi nicaieri