| Aliutza a întrebat:

Am slabit foarte mult, intr-un timp foarte scurt. Sunt multumita de cum arat imbracata, insa pielea mi s`a lasat putin din cauza timpului scurt in care am slabit si nu stiu ce sa-i fac ca sa`si recapete forma normala. Daca fac exercitii fizice, se amelioreaza? Cam in cat timp? Ce fel de exercitii ar trebui sa fac, care sunt cele mai eficiente? (dau funda pentru raspunsul care ma ajuta cel mai mult si care functioneaza cu adevarat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Ulei de masline dupa baie in loc de crema obisnuita pentru piele. Ajuta si la estomparea vergeturilor, daca ai ajuns asa departe. Exercitiile sunt bune sa te mentii in forma, nu pentru aspectul pielii. Pt asta eu ti-as recomanda masaj, care sa iti puna in miscare sangele la nivelul capilarelor. Poti incerca si automasaj, unul energic, nu "laaai-laaai!"...
Ca experienta personala, am luat 30 de kg dupa nastere si cand am dat jos 20... imagineaza-ti ce soc pe bietul meu corp.

8 răspunsuri:
| Aliutza explică:

Galamaz, nu e "vai de el", ca nu e asa grav, numai ca inainte, chiar daca aveam mai multe kg, pielea era mai ferma. Acum nu mai am nici celulita, nu am facut nici vergeturi, insa nu`mi place faptul ca am pierdut din fermitate. Nu excesiv de mult, dar eu observ asta. De ce intr-un timp scurt. pentru ca am incercat si chestii pe termen lung si n`au functionat.
Eileithy, cauza este faptul ca asta am vrut eu.
Jane, nu pot sa ma operez. In primul rand, mi`e foarte frica de operatii, ace, bisturiu, anestezii facute aiurea, medici romani. In al doilea rand, n`am bani ca sa ma operez in alta tara. In al treilea rand, probabil ca medicii ar rade de mine, pentru ca, asa cum am mai zis, nu e ceva foarte grav.
Am folosit si creme pentru fermitate, de la Avon si Garnier, dar n`au dat niciun rezultat. Ce sa fac?

| Anonim69 a răspuns:

Dar cum ai slabitsadpuppy dog eyes?

| Eileithy a răspuns:

Care este cauza scaderii in greutate?

| VadTot a răspuns:

Pai eu cred ca nu ai ce sa faci.astea sunt consecintele faptului ca ai slabit intr un timp foarte scurt foarte multe kilograme.pacat. daca tu esti multumita de cum arati imbracata vai de prietenul daca l ai cind te va vedea dezbracatalaughing)eu cred ca ai ce exerciti sa faci sa te ajute ...pe viitor sa te gandesti de doua ori cind iei o astfel de decizie.eu sunt curios daca chiar iti trebuia la ceva anume adica ok iti doreai sa slabesti.dar de ce intr un timp foarte scurt?

| samur1 a răspuns:

Daca esti relativ tanara, si nu te mai ingrasi, ceea ce e greu de crezut in cazul slabirii bruste, pielea fiind elastica se strange, o mai ajuti cu masaj si exercitii fizice.

| JaneEyer a răspuns:

Acum cateva luni, m-a fascinat chestia asta.Cuosc multe persoane care au patit asa, insa toate au apelat la o operatie estetica, pentru a scapa de pielea in exces.Au mai incercat cu exercitii fizice, insa nu le-a ajutat cu nimicsad. Deaia te-as sfatui sa apelezi tot la o operatie estetica.

| iuliana_5601 a răspuns:

Si imi spui te rog si mie printr-un mesaj cum ai slabit intr-un timp scurt mult?big grin am si eu nevoiesad