| Hanryk a întrebat:

Am 18 ani, 1.74 inaltime si 72 de kg.Am sanse sa mai cresc si eu pana la 1.80? Tatal meu are aproape 1.80

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nicio sansa. 1-2 cm daca ai noroc. Si tata are undeva la 1.79-1.80, eu am atins un pic sub 1.70 si inaltimea asta o aveam si la 17 ani jumate. Dar mama are 1.60, asta probabil a contat mai mult, eu am practic aproape media parintilor.

| Yurisa a răspuns:

Nu prea, adica poate vei mai creste 1 cm, 2, 3. Nu stiu daca vei ajunge la inaltimea dorita, dar corpul inca este in schimbare si speranta moare ultima

| Ana1687 a răspuns:

Nu preawinking

| Ulian_Dana_1979 a răspuns:

E putin probabil.Dar exista suplimente pentru crestere.Nu stiu cat de mult isi fac efectul, dar poti inverca. Exista dozaj si pentru adulci nu doar pentru copii

| AntoniaMra a răspuns:

Teoretic, se spune ca ești în creștere până la 20 de ani, practic asta e înălțimea ta finală. sorry