| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, inaltime 1.68 si 55 kg sunt cam slabut,ce ar trebui sa fac sa ma mai dezvlot,sa mai cresc in inaltime, niste vitamine m-ar ajuta pentru crestere in inaltime pentru dezvlotare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Vitaminele nu inalta pe nimeni, vitaminele pot sa dea pofta mai mare de mancare, dar referitor la inaltime cateva miturii
-cei care fac baschetsunt mai inalti
cei care fac baschet sunt selectati de mici si intr-un final logic ca ajung inalti
mancarea nu poate afectea ceva ce este programat genetic, daca esti asa esti programat asa esti simplu nu ai ce face, injecti cu hormoni pot da multe probleme chiar si infart, ca baiat natural mai cresti vreo 3 cm sigur, fa sport, evita zaharul, manca fructe, e bine ca esti slab

| iulianiulian17 a răspuns (pentru RAY):

Dar calciu cu magneziu si D3 daca iau ma ajuta?

| RAY a răspuns (pentru iulianiulian17):

Calciu este esential sa stii dar nu mult mie imi da dureri ciudate in pepit vb serios vreo 3 saptamani aveam palpitati, dureri, eram disperat e era ca exageram cu calciu, magneziu e esential manca kivi e o sursa buna, d3 e bun, mandarine, portocale, grefuit, legume crude nu fierte, manca din toate man dar cu limita si cat mai natural sa fie