| Myr3ll1994 a întrebat:

Am 18 ani, si inaca imi apar cosuri (doar in zona barbiei), vreau sa stiu pana la ce varsta o sa imi apara (au inceput sa apara pe la 13-14 ani) m-am saturat de el nu le mai suport! Cam cat timp o sa imi mai apara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Depinde de corp unii nu au cosuri si alti au toata viata, foloseste zineryt timp de 3 luni si iti trec apoi faci pauza 1 luna si apoi daca mai apar cosuri reiei tratamentul

| facepalmlol a răspuns:

Cred ca pe la 20 de ani n-o sa mai ai nicio problema.
Si ce te plangi? Eu le am de la 11 ani!

| Cionut94 a răspuns:

Cosurile poata sa apara din mai multe cauze de exemplu:
-dupa ce te barberesti sau ai stat intr-o incapere unde era praf.
Cosurile apar in mod natural indiferent de varsta.

| Myr3ll1994 explică (pentru Cionut94):

Intr-adevar am observat ca dupa ce ma barbieresc imi apar cateodata insa nu tot timpu...