| Edouard_Edy_1997 a întrebat:

Buna seara am o problema, asa..deci in ultimul timp nu am prea mai fost pe la scoala, pentru ca tot mi au aparut ceva cosuri pe fata..stiu ca la varsta mea aproape la toti apar cosuri, am 14 ani,nu am multe, dar eu nu suport sa vad ca am si daca is 3 cosuri ..si nu imi place. un sfat ceva de incurajare? Oricum nu o sa mai lipsesc de la scoala, dar vreau un sfat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te incurajez sa iti tratezi cosurile, mere asa? laughing

Gasesti in farmacii crema bioderma sebium global, are ingrediente antiinflamatorii, calmante si acid salicilic. Acidul salicilic are efect antiinflamator, antibacterian usor, indeparteaza excesul de sebum din pori ( ala care produce cosurile ). In concluzie, este foarte eficienta crema asta.^^
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10029570

Nu iti stoarce cosurile pentru ca nu faci altceva decat sa imprastii bacteria P.Acnes ( cea care cauzeaza acneea ) si sa te alegi cu si mai multe cosuri.

Foloseste un gel de curatare pentru a indeparta celulele moarte, praful, transpiratia si restul de impuritati de pe ten care favorizeaza formarea cosurilor, punctelor negre si albe prin blocarea porilor. Iti recomand Balea med ultra sensitive waschgel, costa 9 lei si il gasesti in magazinele DM. Este formulat corect si contine surfactanti blanzi - nu-ti simti tenul uscat sau ca te strange dupa curatare. Gelul se foloseste de doura ori pe zi - dimineata si seara.
https://beautybydoerthy.files.wordpress.com/......schgel.png

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Te incurajez sa nu maninci pateuri, pufuleti, salam, maninca mai multe fructe bea cei verde, citeste lucruri ce iti fac bine si iti schimba modul de gindire pozitiv citeste lucruri motivationale eu iti pot da una:https://www.youtube.com/watch?v=1YK-yf_7XU4

| GoldenZenith a răspuns:

Nu te mai complica si stresa atat pentru niste cosuri. Altii au acnee si raman cu cicatrici pe fata toata viata, asa ca zi mersi.
Remediu natural si eficient pentru cosuri: usturoiul. Cauta pe net si ai sa gasesti ce trebuie facut.
Si nu mai lipsi de la scoala din cauze unei chestii atat de superficiale.

| 393Dan a răspuns:

Multe n-ar sa-ti placa sau convina in viata. Asa ca ce nu s-ar intampla cauta o iesire si nu sta ascuns, inchis in casa. Fii barbat.