| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si tin in viata m-am imbatat de 2 ori. Ultima data am baut 200 vodka si 150 jack si eram mai ametit dar constient. Insa cum am inchis o data ochi am si adormit (era 2 noaptea). Dimineata m-am trezit cu un gust urat in gura dar doar atat, nu eram mahmur. Intrebarea e cam cat alcool poti sa beu inainte de a intra "in sant"?

Adica cumva sa imi dau seama ca daca mai sorb un pic ajung in coma si sa ma pot opri (Daca ma gandesc bine suna cam imposibil dar poate aveti idei).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand simti ca viziunea se misca si tu stai pe loc sau cand mergi in stanga si dreapta te opresti, cand ajungi in coma ai impresia ca esti adormit si te trezesti in perfuzii la spital (cum am patit eu) sau acasa. M-am lasat de alcool dar mai beau o bere cu visine sau lamaie ori cu gust de portocala

| Eposibil a răspuns (pentru mgtow):

Eu nu beau constant. Prima data a fost la 16 ani a doua oara la 17 si acum e majoratul si ma gandeam sa beu ceva mai mult cu preteni.