| Andreea1095 a întrebat:

Am 19 ani, 1.63m si 39 kg. Familia mea spune ca sunt prea slaba dar eu cred ca exagereaza.Acum un an aveam 49 kg si multi mi-au spus ca atunci eram numai bine iar eu nu stiu ce sa mai cred.Am nevoie de niste pareri sincere si stiu ca aici as putea sa le primesc.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tralalalalalalalalalalalala a răspuns:

Esti destul de slaba.Normal,la varsta ta ar trebui sa ai cum ai zis si mai sus in jur de 49 kg.Acum tu ai greutate unui copil de 12-13 ani

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ai cam 53-56 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, 39 kg la 19 ani?
Am 38 kg si am 12 ani, si cred ca nu sunt deloc grasa
Ar trebui sa ai vreo 53-54 kg, esti cam slaba, la 19 ani trebuie sa ai mai multe kg de atat.
Daca tii cura de slabire ar trebui sa ii spui "Stop!")

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma mir ca te mai tii pe picioare

| mihaela171717 a răspuns:

Wow, eu am 16 ani 1, 67 inaltime, 51 kg si ma consider slabaaa
dar tu la 19 ani ai 39 kg... sincer, esti esti foarte slaba