| GsG a întrebat:

Am 2 carii in dinti din fata in dr mi-sa facut o gaura si mi-a sarit caria si in stanga am carie in dinte pe inauntru dintelui trebuie sa ma duc la dentist dar nu stiu cum o sa procedeze dentistul adica : cu injectie fara voi stiti astept raspuns plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iDplm a răspuns:

Doar trebuie sa mergi?! E obligatoriu in aceasta situatie...normal ca va actiona cu injectie in 2-3 locuri si nu mai simti nimic. Mai bine discuta cu dentistul, apropo un control e gratuit.

| muchacha a răspuns:

Nu iti va face injectie, dar va folosi renumita albinuta ca sa faca o gaura in dinte si sa puna plomba
mi s-a intamplat si mie
daca am gresit ma scuzi