| Playboyx a întrebat:

Am 2 pete albe pe buza de jos, stie cineva din ce cauza? abia zilele astea am remarcat chestia asta, tin sa mentionez ca i-am facut sex oral fostei prietene in urma cu 2 luni sa fie si asta o cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Micut123 a răspuns:

Dupa cate se pare e posibil sa fie o alergie sau o infectie la nivel bucal si trebuie urgent tratament medical! Cu toate ca afectiunile care au loc la nivel bucal se vindeca in general de la sine daca pastrezi o igiena adecvata:
-spalat pe dinti dupa fiecare masa principala
-orice legume, fructe sau alt aliment spalat adecvat si doar pe urma consumat
-tigara pusa deoparte si in nici un caz fumat dupa altcineva pe perioada
tratamentului
etc
In cazul in care aveti animal de casa e de recomandat sa evitati contactul direct cu acesta, in special daca animalul in cauza e posibil sa fi intrat in contact cu mediul din afara casei si in acest fel sa va fi transmis ceva. unii germeni sunt deosebit de periculosi pentru om dar sunt tolerati de animale!
Sper ca sfatul meu va fi spre ajutorul si indrumarea dvs sa consultati cat de curand medicul.
Bafta!