| alexl030977 a întrebat:

Sunt baiat si am 18 ani.

Incerc sa explic cat de bine pot

In urma cu cativa ani (4-5) mi-au aparut pe capul penisului si la baza capului niste pete albe

Nu ma deranjeaza in niciun fel

As vrea sa aflu cat mai multe lucruri despre asta ( ce este, daca este grav, cum se trateaza, daca poate duce la alte afectiuni in timp )

Si inca o chestei recent in urma cu o saptamana sau 2 mi-a aparut tot asa la baza capului penisului un punctulet de o culoare rosu spre negru ( este ceva in piele nu doar o pata )

Nici acesta nu ma deranjeaza in niciun fel

Mentionez ca am avut contact sexual protejat si oral neprotejat dar chestia este ca nu stiu daca il aveam inainte de contactul sexual

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la medicul de familie și îți va da trimitere la un medic specialist. Nu trebuie să îți fie rușine. Dar dacă îți este mai ușor, poți să scrii pe hârtie tot ceea ce ne-ai scris noua și dai hârtia medicului de familie spunandu-i că îți este mai ușor să îți exprimi problema in scris.
Poți apoi să întrebi la ce medic te va trimite.

| alex15ccc a răspuns:

Poti sa le scoti chirurgical, cu laser, dar este destul de scump, si eu am si m-am obisnuit cu ele

| KarimIonuț11 a răspuns:

Ce ai tu se numeste Papule Perlate peniene. Le elimini cu laser

| alexl030977 explică (pentru KarimIonuț11):

Si in caz ca nu le elimin pot cauza ceva?

| KarimIonuț11 a răspuns (pentru alexl030977):

Nu, dar ca aspect.asa bag pla in ele