| alleinad a întrebat:

Am 20 de ani si am o durere destul de insuportabila in dreptul ambilor sani.care ar putea fi cauza? nu am facut nici un control pana acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai niste modificari in sani datorita unor dezechilibre hormonale, chiar pana la mastoza fibrochistica. E cazul sa te vada cat mai repede un ginecolog.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi vorba de o dereglare hormonală.
Mergi și fă dozările hormonale, o ecografie mamară și markerii tumorali.
Mare grijă și la lenjeria de corp, să nu fie prea strâmtă sau acele sârme de la baza sutienului. Poartă din bumbac fără întăritor.
Sănătate multă îți doresc.
Pa, pa.

| Didw a răspuns:

Este mai bine sa faci un control ca nu cumva doamne fereste sa ai vreun chist sau mai stiu eu ce, sau este probabil ca te mai dezvolti putin. Daca nu ai timp sa mergi la doctor sa faci un control, macar te poti duce la o farmacie sa intrebi daca are ceva ca sa te mai lase durerea. Sper sa iti treaca. Daca ti-a fost de folos, anunta-ma si pe mine kiss! sanatate! happy

| mariomario a răspuns:

Sau poate fii o sarcina, in faza de inceput

| believe a răspuns:

Atunci n-ar fi rau sa-l faci acum(adica controlul)