| SuveranulAndrei10011 a întrebat:

Salut, am o problema mai exact, de câteva zile am o durere insuportabila în testiculului stâng, care recent a început sa se și "umfle", care ar putea sa fie oare cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asteapta pana ce va fi mare cat un pepene, dupa care mergi direct sa-l taie doctorul. laughing

| alina2k18 a răspuns:

Pai cauza poate fi un traumatism sau o afectiune numita hidrocel sau multe altele.
Du-te la o consultatie la un medic urolog, nu sta cu durerea si inflamatia asteptand o minune.

| OctavianSps a răspuns:

Am eu o intrebare. Cand o sa incetati sa mai puneti intrebari de natura medicala pe TPU, si mai mult decat atat, care sunt si legate de lucruri repulsive pe care oamenii nu vor sa si le imagineze.

| SuveranulAndrei10011 explică (pentru OctavianSps):

Atunci când dumneavoastră nu o sa răspundeți aiurea și fără sens, am tot dreptul sa pun o întrebare legata de sănătate indiferent ca e una care poate părea dezgustătoare sau nu.

| andiceasu95 a răspuns (pentru SuveranulAndrei10011):

"Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament." de aceea exista doctor

| Bizon95 a răspuns (pentru SuveranulAndrei10011):

DUDE, nu e vorba de, dezgust, ai pus in categoria medical, atunci ai tot dreptul sa scrii testicul

E VORBA DE MINIM BUN SIMT

ti s-a umflat si te doare
ESTE ABSOLUT EVIDENT CA TREBUIE SA MERGI IN PUII MEI LA DOCTOR, ALTFEL RAMAI FARA TESTICOLUL ALA

si poate ca, copii te intereseaza mai mult sau mai putin, DAR PARIEZ CA SEX-UL TE INTERESEAZA, si un testicol lipsa inseamna stres pe celalalt si posibilitatea extrem de horror sa ramai si fara celalalt si deci adio sex!

insa esti suveran, poate nu ai buletin cu CNP si nu te poti duce la doctor, asa ca vii pe aici si speri la diagnostic si tratament pe ghicite!

| SuveranulAndrei10011 explică (pentru Bizon95):

Eu am vrut mai mult doar o părere, durerea e una cât de cât "suportabila" și "se lasă" pe piciorul stâng, am o bănuiala de hernie inghinala.