| danyela_6021 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt nelamurita cu ceva.De vreo 2 zile ma dor sfarcurile ingrozitor.Nu sunt insarcinata pentru ca n-am mai avut relatii sexuale de cand mi- murit prietenul, adica de vreo 4 luni, si mi-a venit ciclu in fiecare luna de atunci regulat. Vo rog sa-mi raspundeti ca sunt speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie este sindrom premenstrual, fie esti la ovulatie. Uneori, la ovulatie, se mai intampla sa ai astfel de probleme, dar sunt trecatoare. Daca se prelungesc mai mult de o saptamana, trebuie sa jungi la ginecolog.

soothe
| soothe a răspuns:

Poate sa fie PMS, asa ca asteapta sa treaca o perioada de ciclu si apoi daca nu trece, trebuie sa mergi la medic sa vezi daca nu este ceva malign.
Emotiile neplacute din ultimile luni au putut crea "stagnari de energie" la nivelul sanilor. Se poate rezolva (daca nu este ceva malign) in scurta vreme cu medicina naturista. Vorbim.

luciana
| luciana a răspuns:

Imi pare rau pentru pierderea suferita, stiu ca doare ingrozitor mai ales de sarbatori, dar mai stiu ca esti o Luptatoare, ca rezisti si ca viata ta, Trebuie sa mearga mai departe; Si EL cred ca si-ar fi dorit asta si mai cred ca numai Gandul la EL, iti da puterea sa mergi mai departe, sa strigi, sa uiti, sa gemi si sa incerci ca prin felul tau, sa iti faci noi prieteni ce te vor ajuta sa iti uiti rana ce o ai acum proaspata si vie in minte, caci asta e soarta noastra pe acest pamant trecator..., Paste implinit, cu sanatate si reusite, cu ganduri alese, de frumos, de spor in casa si iar de sperante datatoare de mult bine ...Astea ne ajuta sa trecem peste greutati, infruntandu-le, sa gemem de durere si iar sa mergem mai departe, uitand de Rana nevindecata si uitand de Clipa ce ne-a ranit sufletul crud. Inca odata, Paste implinit cu vise si sperante, Lucien.

| fabiola a răspuns:

Spala-te cu ceai de musetel si apoi unge-le cu alifie de galbenele!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu e de gluma cu astfel de lucruri, mergi la un control mai bine sa fii sigra ca nu ai nimic decat sa se agraveze.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Du-te la doctor. El iti va pune un diagnostic corect.
Si legat de prietenu` tau, imi pare rau sad

| laura64 a răspuns:

Nu e gluma : ai nevoie de sex. Hormonii trebuie eliminati deoarece apar diferite probleme cu localizarea acestora pe diferite organe.

| Silviu591 a răspuns:

Nasoala faza cu prietenul. sfatul perfect il ai mai sus. cu rosu aprins happy

| Pupily92 a răspuns:

Condoleantestraight face
poate trebuie sa-ti vina ciclul.si pe mine ma dor inainte de ciclu.