| Loredana96 a întrebat:

Hi TPU.Am 13 ani peste 2 luni fac 14. Observ la sinul drept ceva tare.Adica cind palpez sinul drept simt ceva tare si simt mici dureri.Ma intreb asta este maturizarea sau altceva?

Răspuns Câştigător
| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Nu trebuie să te sperii pentru asta. Eu am 15 ani și încă simt durerile astea la sâni. Se cheamă creștere, stai liniștită. Dacă ai fi fost mai mare în vârstă, ar fi putut fi vorba de un nodul benign la sân, dar cum ai doar 13 ani (mulți înainte!), nu trebuie să îți faci griji.

2 răspunsuri:
| Chrissy92 a răspuns:

Buna! la varsta asta eu zic ca este ceva normal, nu trebuie sa te ingrijorezi. Poate ai senzatia asta atunci cand esti in luna aia mai dificila (adica pe stop).Nu te ingrijora

| bubuuu2349 a răspuns:

Eu cred ca e normal ..am avut si eu aceeasi senzatie...cred ca, sunt in crestere..stai linistita :* P.s am vorbit cu mai multe prietene, si asa au patit si ele, deci nu-i motiv de ingrijorare :*