| Batmanuel a întrebat:

Am 4 luni vechime la servici si vreau sa-mi iau concediu medical in perioada revelionului, se poate face asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce vrei să iei medical? Este o fentare cu afecțiune medicală!
Nu este frumos din partea ta.
Iei concediu medical numai dacă doctorul consideră că trebuie să stai acasă câteva zile pentru refacere.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Se poate daca esti bolnav, dar iti doresti asa ceva cand toata lumea sarbatoreste?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Concediul medical se poate lua oricand, chiar si dupa prima luna de lucru, bineinteles daca esti bolnav si ti-l acorda medicul.

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Ca sa iti raspund strict la intrebare, concediu medical iti poti lua chiar si din prima zi de servici daca un medic ti-l "prescrie". Acum ca patronul tau va inghiti sau nu acest lucru, ca va avea repercursiuni mai incolo asupra ta sau nu, asta nu iti putem spune noi. Dar, strict tehnic vorbind, concediu medical poti avea oricand.

| Batmanuel explică (pentru AlexandraEpureanu):

Seful meu poate so suga nu`mi pasa de repercursiuni