| SkittSaysWtf a întrebat:

Am 70 de kg, 13 ani si 1.62.Vreau sa slabesc si m-am gandit sa fac zumba 1 ora pe zi.Cat as putea slabi pana la vara? Si nu mananc dulciuri, fast-food-uri, etc. toate prostiile. Dau funda! Cat mai detaliat. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anyska a răspuns:

Nu manca foarte des!

| xOneTwoThree a răspuns:

Pai, daca faci zumba 1 ora pe zi, fara sa mananci dulciuri, fast-food-uri pana in vara poti slabi 25 kg sau chiar mai mult, depinde. Poti face si 2 ore de zumba. =). Incearca. Si mananca si mai putina paine. Succes!;].

| Dj14mally a răspuns:

Scapi de ceva...da de mancat daca nu mananci te faci si mai grasahappy(adica mancare sanatoasa nu chipsuri si altele)trebuie sa mananci putin si des.eu mananc din 2 sau 3 ore in 3 ore sau 2...des.
Iar ciocolata e bine sa mai mananci cate o patratica in fiecare zi pentru ca face binehappy

| EvolutionDeejay a răspuns:

Deci in primul rand este vorba de sanatatea ta.
in al 2-lea necesita o (munca) asa zis un drum pe care trebuie sal urmezi sala felul in care papi si ce papi. aici intervine si ani tai la 13 ani esti destul de mica si daca e din punct de vedere medical stai bine. acum totu depinde de tine mergi la un Medic Specializat si el sigur te va ajuta. daca nu urmeaza calea mai grea si cea naturala multe verduri si sport mult. ti-as spune o lista cu tot ce e de facut dar e mult mai greu in realitate. sper ca ti-am fost de ajutor.