| NuGasestiNiciUnNumeValidFrate a întrebat:

Vreau sa stiu despre pilates big grin Daca mananc mai sanatos : fara fast-food, fara dulciuri si fara paine si fac 30 de minute in fiecare zi de pilates, cat slabesc si in cat timp? big grin Adica daca continui asa timp de 2 luni - 3 luni voi slabi mai mult de 4 kg? :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| adyy95 a răspuns:

Buna, alimentatia echilibrata e cheia unui corp sanatos dulcuiurile gen ciocolata pot fi consumate cu moderatie gen 2 tablete pe zi la fel si painea daca mananci 1 felie/masa nu se va intampla nimic inlocuieste painea alba cu cea integrala sau neagra, consuma in fiecare zi 2-3 cesti de ceai verde, iar dupa la partea de exercitii fizice poti face pilates si cardio ( alergari prin parc) tot asa vreo 30 de min dar sa fie intense, asa vei lucra tot corpul si da in 3 luni daca te tii de treaba vei slabi mult peste 4kg, si inca ceva mancarea care o mananci de-a lungul zilei imparte-o in 4-5 mese si asta te va ajuta sa progresezi enorm! Bafta. Daca vrei mai multe info da-mi add la teglasadrian24 si vom vorbi acolo mult mai detaliat

| Danna_Daneza_1979 a răspuns:

Buna,daca esti din Bucuresti te invit la mine la studio ca sa iti explic mai multe despre pilates, te pot informa si in legatura cu diverse diete care functioneaza in combinatie cu antrenamentele pilates. Consider ca 30 min pe zi este ok dar exercitiile trebuie facute corect! In pilates calitatea este mai importanta decat cantitatea! Da like la pagina facebook/balancestudiowoman.com si vei fii suficient de informata ca sa poti slabi frumos!