| Alinnnnnna a întrebat:

Am acnee insa iau pastile si ma dau cu co crema si parca-mi trece. Imi apare doar pe parcursum iernii. Insa de citeva eile mi-au aparut sub ochi doua pete mari rosii care ma ustura enorm chiar si atunci cind ma dpal pe fata sau ma dau cu crema. Mi se usuca uneori si arat groazniv mai les cind ma dau cu fond de ten. Am fost la medic insa mi-a zis ca trebuie sa ma dau mai des cu crema pentru ca mi s-a uscat pielea insa eu simt ceva straniu, de parca ard.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ElecktroFloweR a răspuns:

Este posibil sa fi alergica la acele creme si pastile sau la anumite alimente. Niciodata sa nu mergi doar la un medic, este recomandat sa mergi la minim 3 medici si cu siguranta nu o sa iti spuna acelasi lucru.
Ca sfat babesc as recomanda lamaia, face minuni impotriva cosurilor, acum nu stiu daca si pentru ce ai tu. Sper ca te-am ajutat.

| Pricopi_Diana_1999 a răspuns:

Ai putea consulta un alt dermatolog