| RoseAndBiia a întrebat:

Am alergat intr-o zi 30 de minute incontinuu si a inceput sa ma doara rau piciioru, nu mai pot sa merg bine, schiopatez dar problema e ca ma doare de prin inceputul lui aprilie, cam din 10. si nu mai imi trece. E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Du-te la un doctor

| Lionsgate a răspuns:

Cred ca ai facut o intindere, daca nu te-ai incalzic inainte, consulta un medic

| Fresh a răspuns:

Du-te la doctor.s-ar putea sa ti-l fii scrantit sau s-ar putea sa ai chiar platfus...(sau cum se scrie) ca si mine de altfel...

| PsihoLoly a răspuns:

Probabil ai facut o inaintedere sau ti s-au rupt cateva ligament(a doua variant daca te doare glezna).Nu este foarte grav. Si eu am patit la fel la inceputul iernii si am fost la doctor. Mi s-a recomandat sa ma dau cu o crema anti-inflamatoare si sa-l tin in fasa insa problema nu s-a rezolvat complet, durerea reaparand si disparand dupa anumite perioade de timp. Oricum, cel mai bine ar fi sa te duci la doctor, poate ti se spune altceva si vei scapa de durere. Sper ca poate o sa te ajute sfatul meu. Succes.

| andradaiuli a răspuns:

Du-te la un doctor s-ar putea ca ti-ai rupt piciorul

| RoseAndBiia explică (pentru andradaiuli):

Daca mi`l rupeam nu mai puteam sa merg pe el

| andradaiuli a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Nu stiu macar du-te la doctor sa vezi daca ai patit ceva nu neaparat ca ti l-ai rupt dar macar du-te sa-ti dea o crema ceva s-au sa vada ce ai