| Ignat_Lorenzo_1990 a întrebat:

Am aparat dentar de 3 luni si vreau sa stiu daca pot sa fumez. Adica am auzit de la cineva ca daca fumezi ti se ingalbenesc dintii si cand o sa iti scoata aparatul o sa se vada nasol ca sub braketi o sa fie culoarea initiala a dintilor si pe langa dintii mai galbeni de la tigari... in principiu e asa cum zic eu sau pot sa fumez linistit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Eu am avut aparat dentar 3 ani de zile si am si fumat in perioada aia.Nu am vazut nicio schimbare la dinti din cauza fumatului happy

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu fiind fumator sau vrei sa te apuci? daca nu esti inca fumator eu zic nici sa nu te apuci
Mai bine sa ai dintii curati cat si plamanii!

| Frank51 a răspuns:

După detașarea aparatului se face detartraj și periaj, pentru că indiferent câtă grijă ai tot va fi o diferență de nuanță. Poți sa mănânci liniștit orice, să bei vin cafea cola, dacă te speli zilnic pe dinți e ok. Eu fix azi am fost la prima activare laughing