| iubitutzalex a întrebat:

Am aproape 14 ani si nu mi a venit ciclu de ce sunt destul de dezvoltata cred? da ti mi un sfat va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InuIo a răspuns:

Stai linistita. La unele fete vine mai tarziu si asta e un motiv de bucurie. E oribil sa fi pe rosu.

| iubitutzalex explică (pentru InuIo):

Mersi dar mi e frica ca o sa am o problema cu ciclu daca nu am nu
?

3 răspunsuri:
| Stefania33 a răspuns:

Nu e neaparat sa iti vina pana in 14 ani,ai tot timpul de acum inainte,nu totul se rezuma la faptul ca esti dezvoltata, eu una iti recomand sa nu iti doresti asa mult.o sa vezi ce naspa e dupa un timp, o sa iti spui singura : *De ce oare imi doaream?* laughing...

| relisys a răspuns:

Hi.Mergi la un medic endocrinolog și vezi dacă nu este vorba despre o intârziere.La 14 ani ai tot timpul sa te dezvolti,dar este bine sa vezi dacă nu cumva există un dezechilibru hormonal,menstruatia vine la anumite varste, in functie de o serie de factori hormonali, dar si alimentari si de stres.Pentru linistea ta ar fi bine sa mergi la un medic. Sper ca te-am ajutat, pup.