| Justlove13 a întrebat:

Am aproape 20 de ani si cedeti-ma ca am vreo 52 de kg eu imi doresc foarte mult sa ajung undeva pe la 60 de kg. Sunt fumator de aproximat 6 ani, am fumat de toate daca intelegeti. M-am lasat de prostii. Multi imi spun ca probabil este din cauza ca beau foarte mult suc si fumez(imi stric pofta de mancare). Daca nu imi aduce cineva aminte sa mananc eu uit sa mananc si 2 zile straight face..pentru ca nu imi vine sa mananc. Ce pot face? Niste leacuri babesti ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ia-l drept exemplu pe Wiz Khalifa, care are picioarele de cocostarc si caruia ii umpli pieptul cu apa daca sta pe spate.
el compenseaza cu sala si cu tatuaje.
nu zic sa te umpli de tatuaje ca el, dar macar sa schimbi ceva la fizic, sa pui niste muschiulet pe tine.
mai incearca cu diverse batoane, vitamine (ca sa-ti creasca pofta), si legat de mancare, daca tu zici ca orice ai manca nu te ingrasi, nu prea ai ce face adica asta e metabolismul tau si ai arderile rapide.
bafta.

| Justlove13 explică (pentru CoquineNoire):

O sa incerc si asta, am loat si creatina si proteine degeaba nu ma ajutastraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ciocolata

| Justlove13 explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca mananc dulciuri de rup straight facedegeaba. multumesc oricum

| marian951 a răspuns:

Cand mananci incearca sa nu faci altceva si incearca sa nu te gandesti la alte lucruri.Incearca sa simti gustul mancarii si asta sa fie singurul lucru pe care il faci cand mananci.
Si de asemenea mananca multe mancaruri care au multe calorii gen:
saorma, pizza, inghetata si chipsuri sau popcorn.O punga de popcorn la 2 lei are vreo 700 calorii...

| Justlove13 explică (pentru marian951):

Pana acum suna okbig grin o sa incerc si asta. Mai astept pareri big grin

| TheAG a răspuns:

Nu exista leacuri babesti, ar trebui sa te gandesti la sanatatea ta mai mult si sa te lasi de fumat si baut sucuri si prostii si sa incepi sa faci miscare sau chiar sa practici un sport si o sa vezi ca o sa ai si pofta de mancare si daca mananci regulat o sa te ingrasi..succes happy

| FactorulX a răspuns:

Shaorma laughing)laughing)sau niste vitamine