| yupinea a întrebat:

Am asa o intrebare! cind ma trezesc in fiecare diminiata am nu stiu ce alb in gura si buzele uscate ce sa fac cei asta? altii imi spun ca imi era sete noaptea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Daca dormi cu gura cascata uscarea buzelor poate veni si de acolo, daca ai ceva alb in gura cum zici tu poate fi o stomatita sau o candida bucala si va trebui sa iei ceva antifungic pentru acea ciupercuta dar trebuie sa mergi la medic sa ti se confirme exact ce este nu e bine sa stai asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti hidratezi indeajuns organismul. Se spune ca trebuie sa bem apa mai tot timpul si daca ni se face sete e deja prea tarziu- corpul este deja deshidratat.
Deoarece ziua nu prea bei lichide si nici nu mananci fructe si noapte dormi (deci nu bei nimic) ajungi sa te trezesti dimineata foarte dezhidratata (buze uscate, gat uscat, senzatie de sete).
Bea lichide mai multe. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa consulti un medic specialist asa e cel mai bine.Bafta si sanatate multa