| NicolleAlexandra a întrebat:

Hei.Imi e sete incontinuu si nu stiu de ce.Ma trezesc noaptea cu gatul si buzele uscate si oricat de mult as bea apa, tot nu ma satur.Ma simt de parca nu beau apa deloc.
Mi-am facut mai multe analize si toate au iesit ok.La inceput credeam ca am diabet, dar mi s-a spus ca nu am si ca analizele sunt foarte bune.Nu stiu ce sa mai fac...
Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| roberta7087 a răspuns:

Este posibil sa dormi cu gura deschisa, datorita acestui fapt gura ti se poate usca! Ar trebui sa bei mai multa apa si sa mananci cat mai multe fructe ( pentru. ca contin apa )

| IonelaToma a răspuns:

Probabil nu te hidratezi suficent, ar trebui sa tii cont de sfatul medicului cu privire la min 2 litre de lichide in fiecare zi.

| K0sti a răspuns (pentru IonelaToma):

2 litre? Cat are o litra?

| IonelaToma a răspuns (pentru K0sti):

Litri draga am gresit si eu, dar tu baiat destept trebuia sa iti dai seama si sa nu pui o astfel de intrebare stupida.

| K0sti a răspuns (pentru IonelaToma):

Lasa vrajeala! "I" e cam departe de "E" pe tastatura! Iar tu ca o fata desteapta inainte da a apasa pe trimite, verifici ce ai scris!

| IonelaToma a răspuns (pentru K0sti):

Nu e nicio vrajeala. Ce vrei sa insinuezi cu faptul ca litera "e" e mai departe decat litera "i" ca nu stiu sa scriu sau ce? A fost o simpla greseala dar daca vrei sa o iei in tragic treaba ta. Important este ca fata careia i se adresa raspunsul a inteles ideea!

| NicolleAlexandra explică:

Nu cred ca e vorba de deshidratare...beau chiar mai mult de 2 l de apa pe zi.Va multumesc tuturor, oricum.