| Paix a întrebat:

Am auzit ca statul la pc dauneaza sanatatii etc...
Dar si slabeste!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cum sa slabeasca? Doar nu este sport.Da. Dauneaza daca stai mult timp. Ochilor.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, slăbește vederea!
Fizic slăbești cu o alimentație echilibrată și mișcare fizică zilnică pentru arderea caloriilor.
Pa, pa.

| Fatamuntilor a răspuns:

IN nici un caz...doar daca cauti metode dea slabi.

| drogh a răspuns:

Slăbeşte doar vederea ochilor nu şi a kg. Nu e un sport.

| gmxromania78 a răspuns:

Da, dauneaza daca stai mai mult decat media pe zi. Iar daca e sa slabesti, asta in viata mea nu am auzit asa ceva!laughing

| Demise a răspuns:

Nu. Statul la pc de fapt îngraşă pentru că stai degeaba, nu te mişti.

| SandraM a răspuns:

Nu. Te ingrasa pentru ca devii sedentar. happy

| Paix explică:

Asa credeam si eu, se pare ca doctori astia mai gresesc. In fine multzam de raspunsuriwinking

| Anonymous989 a răspuns:

Statul la calculator dauneaza sanatatii deoarece produce mici radiatii, si telefonul face asta (cand vb mult la telefon incepe sa te doare capul si urechea). Daca stai peste 2 ore in fata ecranului nu e prea bine. Iar faza cu slabitul este cam adevarata. Stai toata ziua distras de jocuri si de facebook si nu iti mai vine sa mananci nimic. Da-o incolo de manacare. Mai fain e pc-ul. Asa zic unii. Deci ai grija sa nu devii dependent de calculator. Iti pierzi copilaria. Un coleg de-al meu e dependent de calculator. Sta de cand vine de la scoala pana seara tarziu. Serios. Nu te mint. Este si slabut dar invata bine, 9 si 10. Eu is in clasa a 7-a si era sa devin prada pc-ul din cauza jocurilor. Stau acum maxim 2 ore pe zi. Uneori deloc. Funda?

| LanaDelRey1975 a răspuns:

Dauneaza ochilor si din contra ingrasa! Deoarece numai faci sigur sport cand stai cu zilele la calculator!

| ToxicKiss33 a răspuns:

Nu slabeste faza este ca ingrasa, eu asa am auzit

| Sonniia a răspuns:

Slabeste dar si ingrasa,depinde. Uite,unele persoane (in special copii) sunt "manipulati" de calculator, le mananca copilaria si timpul liber. Cunosc cazuri in care copilul este atat de distras de calculator incat uita sa si manance, abia cand stinge calculatorul isi da seama ca ii este foame, deci, intr-adevar. acesti copii slabesc.dar mai sunt si alte cazuri in care e aceiasi stare de dependenta dar nu uita de nevoi ( mancare ) : mananca si se pune la calculator. in mod normal, in acest caz se ingrasa.