| Cadillac a întrebat:

Am auzit cate si mai cate efecte negative ale masturbari(cat si in sanatate cat si in religie)am gasit cateva leacuri impotriva ei care cred ca sunt eficiente si usoare da daca mai aveti ceva trucuri va rog sa imi dati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cadillac explică:

Documenteaza-te si ai sa vezi cat de rau poate fi

| Cadillac explică:

Eu am intrebat daca stiti voi nu sa cautati pe net ca alea le stiu si eu voi nicic efectele nu le stiti

| Bogdan1o a răspuns (pentru Cadillac):

Masturbarea nu are efectele negative pe care le-ai citit pe net
masturbarea poate avea efecte negative daca o afci de 5ori pe zi...dar daca o faci de 3 ori pe saptamana este ok, poti renunta la masturbare daac chiar vrei fara nici un truc, ma rog, trebuie sa iti ocupi timpul cu alte chestii, eu pot sa ma abtin cat timp vreau si am facut-o de multe ori

| DaDuSH a răspuns:

Ce poate fii rau in asta?

| EduardTPU a răspuns:

Hmm.esti fata sau baiat?